Míla

2015-12-12

Stolní tenis

Přečteno: 2875

Po pracovním dni byl včerejší večer ve znamení stolního tenisu. Jeli jsme na Kotlářku v roli favorita, nakonec jsme byli rádi za těsné vítězství 10:7.

Po více jak měsíční přestávce náš tým TTC Praha F v 7. třídě skupiny B pražského přeboru hrál odložené utkání s El Niněm O. S ohledem na to, že jsme byli a zůstali na 3. místě tabulky a náš soupeř je po tomto utkání na 5. místě, byli jsem favioriti. Po podrobnějším prozkoumání ale zase tak velkýmui favority ne. Ten klamný efekt dělá to, že je nás ve skupině 9 týmů místo 12, takže každý má za polovinu sezóny třikrát volno. Díky tomu mají týmy nerovnoměrný relojes imitacion počet odehraných utkání a navíc 7. třída je velice výkonnostně nevyrovnaná. Na 4. místě je například Sokol Stodůlky, který jsem my porazili 10:2, ale až teď jsem si všiml, že oni prohráli s El Niněm 10:4 a se silným Sokolem Podolí prohráli stejně jako my těsně 7:10. Podolí ale hrálo bez jednoho silného hráče. Nyní bych odhadoval, že El Niňo neskončí moc daleko za námi. Minimálně po první polovině, kdy my zůstaneme snad třetí, k čemuž musínme ve čtvrtek porazit SK Hamr, by mělo být čtzvrté Podolí a páté El Niňo.

TTC Praha F – SK SKK El Niňo Praha O 10:7

Filip, Bárta – Niederle, Mallarino 3:0(5,7,4), Haba, Fuček – Kopecký, Němec 1:3(-9,9,-9,-9), Bárta – Mallarino 3:0(9,9,6), Fuček – Kopecký 1:3(10,-5,-3,-2), Haba – Němec 1:3(-6,12,-3,-8), Bárta – Niederle 3:0(5,6,6), Fuček – Mallarino 3:1(-3,8,8,3), Haba – Kopecký 2:3(10,4,-3,-3,-3), Filip – Němec 1:3(-9,-11,9,-4), Fuček – Niederle 2:3(-10,5,4,-8,-8), Haba – Mallarino 3:1(-4,2,7,11), Filip – Kopecký 3:1(-5,7,6,5), Bárta – Němec 1:3(-2,-11,6,-2), Haba – Niederle 3:0(5,4,9), Filip – Mallarino 3:0(7,2,2), Bárta – Kopecký 3:0(9,7,14)

Body domácích: Filip 3,5, Bárta 3,5, Haba 2, Fuček 1

Body hostů: Němec 3,5, Kopecký 2,5, Niederle 1, Mallarino 0

Soutěž: 7. třída B

Hráno: Stadion Mládeže Kotlářka 11. 12. 2015

Přestože jsem byli domácí, museli jsem utkání hrát u soupeře, protože u nás zatím není topení. Bohužel jsem s Martinem Habou těsně prohráli čtyřhru, přitom jsme měli na to je porazit 3:2. Soupeř takticky prohodil čtyřhry, takže my jako slabší čtyřhra jsem hráli proti silnější čtyřhře. Další taktizování bylo v tom, ža soupeř postavil nejsilnějšího hráče Němce na post nejslabšího hráče číslo 4 a druhého nejlepšího hráče na post hráče číslo 3. Zda je lepší Mallarino nebo Niederle je asi diskutabilní, ale v tomot zápase byl Niederle o něco lepší. Určitě ale nebyl nejlepší z týmu hostů, ale hrál na pozici hráče číslo jedna.

Já za dané situace očekával, že uhraju jeden bod. Podle očekávání jsem prohrál s Kopeckým, ale pak jsem překvapivě pofrazil Mallarina. Mémui víétězství na dním určitě nenapovídal první set, který jsem prohrál 3:11. Ale pak jsem zvládl dva sety hrát vyrovnaně a přehrát soupeře v koncovce. Čtvrtý set byl už snadnou záležitostí, měl jsem do koncovky náskok a věřil jsem si, že to musím dotáhnout do vítězného konce. Za dané situace jsem doufal v dva body, ale prohrál jsem v třetím zápasu s Niederlem, na kterého jsem si věřil a s kterým jsem do té doby dosud neprohrál.

Bohužel právě Niederle, jako jediný dospělý hráč z týmu soupeře opro mě může být srovnáním. z nějž vychází, že jsem se zhrošil nebo alespoň nezlepšil. Loni jsem měl v 7. třídě celkově úspěšnost 55%, letos mám 33,3% a nebvypadá to, že to bude lepší, protože v příštím kole hrajeme proti SK Hamr, kde jsem nikdy moc bodů nedělal. jsem sice favorité, ale může to dopadnout jako se Stodůlkami, které jsme porazili 10:2 a oba jejich body byly přeze mě.

Nakonec můj bod byl důležitý, protože bez něj bychom nevyhráli. Hrál by se ještě poslední zápas, který jsem rozehráli, ale už nedohrávali, v kterém bych prohrál omega replica s jejich nejlepším hráčem Němcem a skončilo by to remízou. První set jsem s ním prohrál sice poměrně tesně 8:11, ale na vítězství s ním jsem neměl. Druhý set jsem již nedohrávali, protože mezitím porazil Vítek Bárta Kopeckého, což bylo důležité vítězství, kterým jsme získali desátý vítězný bod.